Toruń

Stare Miasto

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Numer oferty
387379
Cena
2 800 000 PLN
Cena za m2
3 007,52 PLN
Powierzchnia
931 m2
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
245 m2
Przeznaczenie (obiekt)
Handlowo/Usługowe
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt)
Gastronomiczne
l. kondygnacji
4
Rodzaj budynku
Kamienica
Rok budowy
1890
Prąd
Tak
Zaplecze socjalne
Tak

Opis nieruchomości

Kamienica - hotel lub apartamenty na Starówce.

Oferowana nieruchomość to kamienica położona na działce o powierzchni 245m2, składająca się z 3 części :

1. Późnogotyckiej kamienicy z XV wieku, która była mieszkaniem i spichlerzem zbożowym toruńskich mieszczan. Remont kapitalny, pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków został przeprowadzony w 2000/2001 roku. Restaurację zabytkowej drewnianej konstrukcji kamienicy, elewację oraz detale wykonali konserwatorzy zabytków.
Gotycką piwnicę, z wejściem od ulicy, o powierzchni około 100 m2, zaprojektowano i wykonano z przeznaczeniem na pub, restaurację lub kawiarnię, parter (wejście niezależne od piwnicy) z przeznaczeniem na recepcję, trzy piętra i poddasze (powierzchnia każdej kondygnacji to około 120 m 2) zaprojektowano jako pokoje hotelowe (przygotowane są do tej funkcji instalacje). Brak jest ścianek działowych, zatem całość można wykorzystać jako powierzchnie biurowe.
W tej części możliwa jest instalacja windy.

2. Nowo wybudowanej oficyny tylnej, trzypiętrowej o powierzchni każdego piętra około 60 m2, z przeznaczeniem na pokoje hotelowe lub biura (6 pokoi, każdy z łazienką).

3. Patio, łączącego parter kamienicy i oficyny tylnej, pokrytego poliwęglanowym (przepuszczalnym dla światła) dachem opartym na konstrukcji z aluminium, o powierzchni około 80 m2, z przeznaczeniem na rekreację i/lub salę restauracyjną, czy kawiarenkę.

Całość zaprojektowana i wykonana zastała z przeznaczeniem na hotel z osiemnastoma pokojami i mieszkaniem na poddaszu. Nie zbudowano, ścianek działowych i łazienek, budynki mogą być wykończone z dowolnym przeznaczeniem. Wszystkie założone instalacje są nowe, ogrzewanie gazowe.
Kamienica położona jest nad Wisłą w najstarszej zachodniej części Starego Miasta.

CENA: 2 800 000 zł
Cena ofertowa jest kwotą netto.

Mapa

Kontakt

Home Expert

Home Expert

Telefon:
601 664 339
E-mail:
joanna.czyzewska@homeexpert.com.pl
Numer licencji:
6693

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Toruńskie Porozumienie Pośredników Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Toruńskie Porozumienie Pośredników Nieruchomości z siedzibą w Toruń (87-100) przy Szosa Lubicka 12/59. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).